Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam przed ciążą stosować Euthyrox?

Witam. Potrzebuję porady endokrynologa. Byłam w ciąży, poroniłam w listopadzie 2020r. Miałam cukrzycę ciążową, brałam insulinę nocną, jestem pod kontrolą diabetologa, który zalecił konsultacje z endokrynologiem z zapytaniem czy powinnam brać euthyrox przed ciążą (planujemy dziecko). Moje wyniki TSH wynosiły maj2019r. 3,584, październik2020r. (ciąża) 2,477 i styczeń2021r 4,049.
KOBIETA, 34 LAT 3 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w Pani przypadku wskazana byłaby szersza diagnostyka tarczycy – fT3, ft4 i anty-TPO oraz anty-TG. Wartość tyreotropiny jest u Pani prawdopodobnie za wysoka. U kobiet w wieku rozrodczym TSH nie powinno przekraczać 3,00 mIU/ml.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Stąd też niewykluczone niedoczynność tarczycy, wymagająca zażywania lewotyroksyny, by wyrównać poziom tyreotropiny. Jest to szczególnie istotne w świetle ostatniego Pani poronienia, a także w przypadku planowania kolejnej ciąży.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy