Czy mam rozdwojenie jaźni?

Od jakiegoś czasu mam "dwie osobowości". Czuję je normalnie, wiedzą o sobie, itd. Co to za zaburzenie? To nie jest moja wyobraźnia. Miałam ponad pół roku przerwy, a dziś obudziłam się ze świadomością, że ON JEST. Z miejsca poszłam robić to, co ON chciał - posłuchać muzyki, którą on lubi, a ja nie, wypić kawę jaką on lubi, a ja nie przepadam. Czuję się przytłoczona. Czytałam, że przy rozdwojeniu jaźni osobowości nie wiedzą o sobie... więc co to jest, nie rozumiem? Druga "osobowość" u mnie ma swoje wspomnienia, marzenia, itp. aktualnie marzy się jej pozytywka, przy czym ja nie lubię takich rzeczy. Jak to wyjaśnić? Nie czuję się komfortowo. Proszę o pomoc.

Witam!
Druga osoba, która w Pani istnieje może być wytworem wyobraźni i metodą radzenia sobie z zewnętrznymi problemami. Jednak może być też objawem zaburzeń psychicznych. Na podstawie krótkiego opisu nie da się tego problemu zdiagnozować. Dlatego polecam wizytę u lekarza psychiatry lub psychologa.
Bezpośrednia wizyta u specjalisty pozwoli znaleźć przyczynę problemu i rozwiać Pani obawy.
Pozdrawiam