Czy mam szansę na wyleczenie schizofrenii?

Witam choruje na schizofrenie paranoidalną,przyjmuje rispolept ,abilify oraz cloranxen ale od dłuższego czasu mam niepokojące objawy takie jak ciągłe poczucie winy,bardzo silny stres/lęk,niepokój,poczucie bezradności,w ostatnim czasie załamiania nerwowe,negatywny obraz siebie i swiata, lęk przed ludzmi,przede wszystkim lęk przed brakiem tematów do rozmów,bycia wyśmianym przez drugą osobe albo uznanym za głupią, pisanie ciemnych scenariuszy z tym co sie może wydarzyć(wypadek,potrącenie kogoś,bycie wysmianym,albo nawet strach przed atakiem paniki) natrętne myśli(podczas prowadzenia auta ze spowoduje wypadek,podczas rozmowy *co powiedzieć*) Najbardziej mi chyba przeszkadza bardzo silny stres/lęk/niepokój i strach przed ludzmi

Dzień dobry, poza dobrymi lekami na schizofrenię, potrzebuje Pan psychoterapii, która pomoże Panu w codziennym funkcjonowaniu i radzeniu sobie ze swoim życiem. Objawy, o których Pan napisał: poczucie winy, bardzo silny stres/lęk, niepokój, poczucie bezradności, w ostatnim czasie załamania nerwowe, negatywny obraz siebie i świata, lęk przed ludźmi, przede wszystkim lęk, świadczą, że potrzebuje Pan wsparcia życzliwej Panu osobie, która pomoże Panu mimo choroby cieszyć się życiem, podejmować działania, których Pan pragnie czy budować relacje z bliskimi osobami. W tym leki Panu nie pomogą, a wskazana jest psychoterapia. Jeżeli zdecyduje się Pan na taką pracę, zapraszam do siebie lub do wybranego przez Pana psychoterapeuty, by odbyć pierwszą konsultację.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.