Czy mogę iść na taką psychoterapię?

Dzień dobry, piję prawie codziennie (3-4piwa) od jakichś 10 lat, poza tym mam zaburzenia osobowości, natręctwa i chyba depresję i te dolegliwości utrudnią mi życie nawet bardziej niż uzależnienie. Zastanawiam się nad psychoterapią i nie wiem czy pijąc tak jak teraz powinnam iść na psychoterapię uzależnień, czy mogę iść na psychoterapię która zajmuje się zaburzeniami osobowość itp?
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Mgr Anna Kasprzak Psycholog
34 poziom zaufania

Na sam początek chciałam napisać, że niezwykle ważnym aspektem jest Pani świadomość siebie i tego, co dzieje się w Pani życiu. To często najtrudniejszy z elementów jaki istnieje w kwestiach pracy nad sobą, więc serdecznie gratuluję odwagi, aby stanąć w prawdzie przed samą sobą.

Ważne jest aby poszukała Pani w sobie odpowiedzi na pytanie - skąd pojawił się mechanizm picia alkoholu w Pani życiu? Z czego on wynika?

To pytanie ma ogromne znaczenie i w pewien sposób pomoże w ustaleniu jaka terapia byłaby najodpowiedniejsza.W kwestiach zaburzeń osobowości, jeśli zostały zdiagnozowane przez specjalistę, warto porozmawiać z nim na ten temat i poszukać wspólnie rozwiązań. W zależności od problemów z jakimi się Pani zmaga, różne nurty terapeutyczne i dobór tego właściwego, na pewno pomoże w dalszej pracy nad sobą. Bardzo istotne jest znalezienie specjalisty, z którym współpraca będzie układać się zgodnie z oczekiwaniami, jak również jego metody będą Pani odpowiadać. Znalezienie wspólnego języka, a także poczucie bezpieczeństwa w gabinecie to w dziejszych czasach podstawa.Trzymam za Panią mocno kciuki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty