Czy mogę jeszcze jakoś uratować tę relację?

Witam chciala bym sie poradzic Spotykam sie z facetem od 9 msc . Poznalismy sie jak bylam w 4 mwc ciazy i ojciec dziecka mnie zostawil . Mam tez 3 ketniego syna tez z tym samym facetem . Partner ma niepelnosprawna 3 letnia corke . Wszystko bylo idealnie jak w filmach do momentu naszej pierwszej sprzeczki . Po spotkaniu jak odwiedzil nas ze swoja corka mniej poswiecil uwagi moim dziecia ( moj 3 latek to odczul i bylo mu bardzo smutno ) powiedzialam partnerowi ze ja moglam sie zajac jego corka a on mogl chociaz na chwile pobawic sie z moim synem na co on zareagowal mega zawodem .. powiedzial ze raz sie zdarzylo ze mniej im poswiecil uwagi i to mi wystarczylo aby miec watpliwosci .. ze cos w nim sie zablokowalo i nie chce byc w takim zwiazku .. zostawil mnie przez wiadomosci co bardzo mnie zranilo .. nie wiem co robic bo bardzo go kocham i rozumiem ze pochopnie zareagowalam po jednej sytuacji nie patrzac jaki zawsze byl .. on mowi ze to nie jego wina ze ma blokade i zapytany czy mnie kocha odparl ze nie wie .. zaproponowalam ratowanie zwiazku bo przeciez caly czas bylo cudownie ale on zrozumial ze ja chce aby odlozyl niepelnosprawna corke i zajal sie moimi chłopakami co nie jest prawda bo ja zaproponowalam ze ja mogla bym z nia wtedy byc . Wszystko wydarzylo sie przez sms . On mowi ze wszystko juz powiedzial co chce przez sms i nie ma sensu sie spotykac bo powiedzial by mi to samo .. nie wiem juz co robic bo strasznie go kocham i bardzo za nim tesknie . Prosze o porade

Witam Panią
I dziękuje za zaufanie że Pani do mnie napisała, sytuacja jest trudna dla Pani i dla tego Pana oraz dla waszych dzieci. Ten Pan nigdy nie będzie ojcem dla Pani dzieci, chociaż może to sugerować, a Pani nigdy nie będzie mamą dla jego niepełnosprawnej córeczki mimo że Pani bardzo może tego chcieć . Myślę że Pani żale bardzo go uraziły bo niepełnosprawne dziecko wymaga więcej opieki niż pełnosprawne. Patchworkowe rodziny wymagają bardzo dużo taktu i samozaparcia oraz wiedzy. W Pani sytuacji trudność polega na tym że rozmawiacie tylko przez smsy, proszę zaproponować partnerowi, żebyście się mogli spotkać razem u psychoterapeuty, to może bardzo pomóc. Jeżeli kocha Pani tego mężczyznę to proszę próbować aby spotkać się z nim osobiście i "przegadać" ta sytuację. Życzę powodzenia.