Czy te relacje da się jakoś naprawić?

Witam serdecznie . Moj partner nie akceptuje mojej corki chociaz sam jak miala 10 miesiecy zaczol narzucac jej ,choc do taty,, ( corka ma juz 5 lat ) pozniej w towarzystwie swoich dzieci jak wolala tata zawsze gasil ja mowic do taty to ja cie zaraz moge zawiesc . Pozniej ze wzgledu ze mala jest slodka gadula ciekawa wszystkiego slyszalam ze ona nie moze tyle gadac ,a jak poznaly mnie jego dzieci wtedy 16 i 19 lat zawsze ze ona nie moze tak do wszystkich rozmawiac . Nie ma prawa chciec usiasc komus na kolana itp. Pojawila sie wnuczka partnera i z czasem moje dziecko jeszcze bardziej bylo traktowane jak przeszkoda . On potrafil kupic zabawke dac ja rocznej wnuczce a mojemu dziecku nic nie kupic . Mojej corce zrobilo sie strasznie przykro . Mi zreszta tez Pojechalismy na Boze Narodzenie z prezentami dla juz wtedy 1.5 wnuczki ktore kupilam ja poniewaz tak tez wypada to sa dzieci i jest to normalne ze cos sie kupuje .... moje dziecko nie dostalo nic .... od nikogo a w drugi dzien jak bylismy na zakupach kupowane byly prezenty dla reszty dzieci ktore ewentualnie beda a nie dostaly . Wizyty u moich rodzicow wygladaly zekomo zartem przez partnera ,,, zostan u babci babcia sie ucieszy , my jedziemy ty zostajesz ,,, a nie chcesz zostac u cioci ? . Pomijam fakt ze wedlug niego ona jest ciagle niegrzeczna . Ma byc cicho . Chociaz dodam ona jak tylko partner do mnie przyjezdza juz sama od siebie zajmuje sie soba albo mowi tylko do mnie bo on albo jej nie odpowiada .albo ciagle mowi yyyhhhyy nawet nie wiedzac o co pyta . Ostatnio po tygodniu nie obecnosci noc przed jego powrotem , chciala spac ze mna wiec sie zdziwilam i zapytal dlaczego ...powiedziala mi ze dlatego ze jak tata juztro bedzie to ona zasnie u siebie jak zawsze zeby go nie denerwowac i mu nie przeszkadzac . Ludzie kroi mi sie serce a przykladow jest duzo wiecej ...nie jest to czlowiek i relacja do stworzenia rodziny znikoma .. czy ja mam prawo tak myslec ? Pomozcie

Mgr Anna Byczko Psychologia

Szanowna Pani,

Opisywana przez Panią sytuacja jest na pewno dla Pani bardzo uciążliwa i przykra. Oczywiście ma Pani prawo myśleć i czuć, że ta relacja nie powinna tak wyglądać. Od Pani będzie również zależała decyzja. Jeśli poszukuje Pani sposobów wyjścia z tej sytuacji, zastanawiam się, czy próbowała Pani rozmowy z partnerem na temat jego relacji z Pani córką oraz tego, co córka czuje wobec Pani partnera.

Jeśli oboje Państwo zdecydujecie, że chcecie coś zmienić, to myślę, że dobrym rozwiązaniem może być psychoterapia.

Pozdrawiam serdecznie