Czy mogę przestać stosować globulki dopochwowe?

Z powodu zapalenia szyjki macicy zrobiłam badanie baktriologiczne wymazu z pochwy. W wyniku badań wpisano: brak wzrostu bakterii tlenowych. Proszę mi odpowiedzieć co oznacza ten wynik, ponieważ badanie kontrolne mam 27.10 a od 01.10 chcemy z mężem zacząć starać się o dziecko.

Biorę od 15.09 globulki i kurację powinnam zakończyć 6.10 jenak chcę ją przerwać 01.10, żeby zacząc staranie o dziecko. Myślę, że będę już w miarę podleczona, żeby zacząć współżycie, a co Pani myśli na ten temat? Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Przerywanie kuracji antybakteryjnej zaleconej przez lekarza jest bardzo nierozsądne nawet jeśli wyniki badań wskazują pozornie wyleczenie choroby. Przerwana kuracja może być powodem nawrotu choroby w niedługim czasie, a żadna infekcja nie jest korzystna w przypadku ewentualnej ciąży.

Warto zastanowić sie czy nie lepszym rozwiązaniem będzie odłożenie starania się o dziecko do czasu skończenia kuracji związanej z leczeniem infekcji.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl