Czy mogę wyszczuplić same nogi?

mam 16 lat, 172cm i ważę 56 kg. górne partie mojego ciała są chude, problem mam z nogami.. są bardzo nieproporcjonalne do reszty ciała, grube, a do tego pojawiają się tam rozstępy. zastanawiam się, czy mogę wyszczuplić tylko nogi? przez nie przeszłam na dietę, teraz nie mogę powrócić do normalnego odżywiania, bo wydaje mi się, że za każdym razem, jak zjem więcej od razu tyje. dużo ćwiczę, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie? bo chudnę jeszcze bardziej na górze, a nie chcę wypracować mięśni.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Odchudzanie przy podanych parametrach jest niewskazane, gdyż BMI mieści się w dolnej granicy normy, co oznacza, ze dalsza utrata masy ciała doprowadzi do niedożywienia.
Bardziej masywne nogi wynikają więc prawdopodobnie z naturalnej budowy ciała.
Wskazane byłoby włączenie do programu dnia codziennych ćwiczeń, które pozwoliłyby wymodelować tę partię.
Poniżej przesyłam link do artykułu opisującego ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-nogi
Ważne jest aby realizować je regularnie.
Proszę też nie obawiać się ilości spożywanych produktów - jeśli są one zdrowe (pełnoziarniste produkty zbożowe, produkty mleczne, chude mięso i ryby, owoce i warzywa itp.)nie grozi Pani nadmierna masa ciała.