Czy mogę załagodzić nerwicę lękową bez pomocy psychologicznej?

Witam, czy sama, bez pomocy psychologicznej mogę załagodzić nerwicę lękowa? W szczególności nerwicę polegająca na nieustannym strachu o zdrowie zdrowego dziecka? Ten stan trwa już kilka msc. Czy są jakieś książki, poradniki dotyczące tej konkretnej nerwicy? Terminy na NFZ odległe a wizyty prywatne bardzo drogie.

WItam,
pomógłby pani tzw, Trening Autogenny, albo autohipnoza ale niestety tego się trzeba nauczyć a internet podaje po tą nazwą błąde przykłady,
które szkodzą. Jednak może znajdzie Pani jeszcze jakąś książkę na ten temat.
Pozdrawiam