Czy mogłem przedawkować z z kozłem lekarskim i chmielem?

Witam potrzebuję pomocy mam problem przesadziłem chyba z kozłem lekarskim i chmielem , potrzebowałem poprawić sobie jakość snu ,brałem przez jakiś miesiąc Mulungu ,prawie codziennie z kilkoma dniami przerwy plus czasami do tego szyszki chmielu , sen się jak by poprawił nie budziłem się w nocy , ale budziłem się po 5.5 do 6 h z nie możliwością zaśnięcia , nie wiele ale czułem się nawet wyspany , ale coś mnie podkusiło i spróbowałem 5g kozła lekarskiego i 5g chmielu ,kilka dni przed tym nie brałem zadnych zioł , zażyłem te zioła przed snem niestety zaczłem się budzić w nocy bez możliwości szybkiego zaśnięcia, budziłem się i nie chciało mi się spać.. po 3h po 2 h , było to kilka dni temu ,przewracałem się z bok na bok , męczyłem się , któregoś dnia, nie próbowałem ponownie zasnąć , zajełem się swoimi rzeczami, przez pół dnia czułem się dobrze o dziwo a spałem może z 4h siłownia , poźniej jednak przyszło zmęczenie umysłowe , i tylko umysłowe, fizyczne nic.. nie usypiało mnie również, oczy mi sie nie zamykały , ja ogólnie tak mam ze jak się nie wyspie to najcześciej mam zmecznie psychiczne i fizyczne a oczy mi się rzadko zamykają ,teraz się zastanawiam co z tym zrobić, mam w posiadaniu jeszcze zioła Lawenda,Damiana,Rumianek, może one mogą pomóc? może macie jakąś więdzę na ten temat i będziecie mi mogli jakoś pomóc , proszę o odp, z góry dziękuje , P.S problemy ze snem mam juz jakis czas, brałem jeden lek nie zbyt mocny benzo pomagał przez jakiś czas i przestał pewnie bym musiał brac wyzsza dawke(do tego miał skutki uboczne) ,przestałem brać budziłem czasami z mozliwościa normalnego zasniecia , pozniej zaczełem uzywać CBD - nie pomagało , testowałem tez marihuane medyczną działało bardzo dobrze ,nie budzilem się , ale nie chciałem cały czas brać a wiedzialem jakie sa skutki odstawienia czyli efekt odwrotny -bezsennosc, przestałem brać i oczywiscie sen sie pogorszył, kilka tyg po tym zaczałem testować inne zioła i na tej waleriane i chmielu sie skonczyło , dodam ze mysle często o tym ze moje przebudzenia są przez moje sny które pamietam czesto ,mam tez predyspozycje do tworzenia swiadomych snow, i takie mi sie tarfiaja czasami nie swiadomie nawet bez cwiczen. problemu z zasnieciem nie mam i nigdy problemy z tym duzego nie mialem , nie stresuje sie, nie mam zadnych problemow które męczyły by mi głowe, uprawiam systematycznie sport, odzywam sie zdrowo

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,

przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,

depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca

przy komputerze i wiele innych.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.

Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,

to długotrwały brak snu może doprowadzić do zaburzeń

nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem

i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/