Czy mój trening przyniesie rezultaty?

Czy będąc na diecie redukcyjnej jest sens robić trening siłowy na rozbudowę mięśni pośladków? Czy aby zbudować mięśnie jest konieczny dodatni bilans kaloryczny? Proszę o odpowiedź czy trening w takich okolicznościach może przynieść jakiekolwiek rezultaty (chociaż znikome)? Chciałabym ogólnie schudnąć, ale jednocześnie zbudować wybrane partie ciała i nie wiem czy istnieje taka możliwość, a jeśli tak to jaka? :)

Dzień dobry

oczywiście, odpowiedni trening siłowemy przyniesie budowę mięśni nawet na ujemnym bilansie energetycznym. Jest jednak warunek zdrowej i pełnowartościowej diety bogatej w białko i o odpowiedniej ilości węglowodanów oraz tłuszczy. Musi Pani dostarczyć "paliwo" do budowy mięśni a niekoniecznie być na nadwyżce kalorycznej. Ważne aby tych kalorii nie było drastycznie mało bo wtedy zacznie Pani palić mięśnie (katabolizm).

Wszystko jest kwestią indywidualną dlatego moja wypowiedź jest bardzo ogólnikowa. Nie wiem prawie nic na Pani temat. Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy bardziej indywidualnie to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl