Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Mysimba to lek przeznaczony dla osób walczących z otyłością lub nadwagą.

Producent leku podaje w ulotce wiele przeciwwskazań. Wśród nich znajdziemy: nadwrażliwość na substancję czynną bądź pomocniczą leku, niewyregulowane nadciśnienie tętnicze, anoreksję lub bulimię (zarówno tą występującą obecnie, jak i w przeszłości), ciężkie zaburzenia czynności wątroby, chorobę afektywną dwubiegunową, ciężkie zaburzenia czynności nerek, schyłkową niewydolność nerek, guzy nowotworowe zlokalizowane w ośrodkowym układzie nerwowym, epilepsję czy też przyjmowanie takich substancji, jak: bupropion i naltrekson (w innym celu niż obniżenie masy ciała) lub tzw. Inhibitorów MAO (inhibitorów monoaminooksydazy).

Ponadto leku nie mogą stosować osoby uzależnione tuż po nagłym odstawieniu alkoholu albo benzodiazepin oraz osoby uzależnione od opioidów czy też agonistów opiatów. W ulotce nie ma informacji na temat Pani choroby, dlatego nie jest ona bezpośrednim przeciwwskazaniem.

Jeśli natomiast przyjmuje Pani leki na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, proszę skonsultować stosowanie Mysimba z lekarzem, który je przepisał.

Lek Mysimba zawiera dwie substancje czynne. Jest nią chlorowodorek naltreksonu i chlorowodorek bupriopionu. Obie substancje zaliczane są do nowych metod leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, jednak są one nadal na etapie badań.

Więcej o swojej chorobie przeczyta Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego.

Dodatkowo na naszym portalu pojawiły się już pytania o lek Mysimba. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-lek-mysimba, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-mysimba-utrzymuje-sie-e-organizmie,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Dzień dobry

zdecydowanie odradzam stosowanie Mysimba. W odchudzaniu nie o to chodzi aby faszerować się lekami i suplementami diety. Jest Pani młodą osobą i bez problemu zrzuci Pani zbędne kilogramy dzięki zbilansowanej diecie. Dodatkowo przy zapaleniu jelita grubego powinna Pani stosowac odpowiednie odżywianie. Co z tego, że będzie Pani brała Mysimba jak dieta nie będzie prawidłowo dobrana.

Osobiście jestem za bezpiecznym i standardowym procesem odchudzania, czyli połączeniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.

Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.

Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.

Uważam, że zażywając dany preparat niczego się Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Lek kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Zbyt szybkie odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, źle wyglądającą skórą, która nie nadąża się wchłaniać, utratą jej jędrności i elastyczności oraz osłabieniem organizmu. Jeżeli chudnie Pani wolniej to i skóra ładnie się regeneruje.

Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu specyfiki. Zadbałabym o pełnowartościową dietę a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania.

Jeżeli zdecydowałaby się Pani jednak na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego i stylu życia.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy