Czy możliwa jest anoreksja?

Czy mam zalążki anoreksji? Dziennie spozywam ok. 300 kcal, kłamię nt. jedzenia: ze już jadłam, zjem później, zjem coś innego, chowam czasem jedzenie i wyrzucam, kilka razy/dzień przegladam się w lustrze, gdy nie schudnę jestem rozczarowana, planuję co zjem, liczę kcal, mam wyrzuty gdy zjem coś co nie bylo w planie, 1x/tyg robię głodówkę, ćwiczę 1h 6x/tyg, prowadzę i czytam blogi Pro-Ana, wyznaczam sobie cele, chcę mieć wagę poniżej prawidłowej, jem powoli i w samotności.

Witam serdecznie, tak możliwa jest anoreksja, skoro pytasz to znaczy, że też się niepokoisz, że tak może się zakończyć Twoje nadmierne skupienie na jedzeniu i wyglądzie, drastyczne cele (300 kalorii !), okłamywanie bliskich, wyrzuty sumienia z powodu nieplanowanego jedzenia itd. Gdyby Twoja najlepsza koleżanka opowiedziała Ci to wszystko co tutaj napisałaś i zadała pytanie o anoreksję, co byś jej odpowiedziała? Granica między dbaniem o siebie a zaburzeniem postrzegania własnego ciała jest bardzo cienka, zwłaszcza przy towarzyszącym uczuciu samotności. Gorąco zachęcam Cię do konsultacji z psychologiem, terapeutą, może potrzebna będzie terapia, Pozdrawiam Marta Reichel