Czy możliwe są zaburzenia emocjonalne u 19-latki?

Ostatnio dużo się zmieniło. Straciłam osobę na której mi zależało. Nie mogę spać po nocach chodzę z kąta w kąt. Śmieję się za chwilę płaczę. Mam przygnębienie i smutek codziennie. Jak zamykam oczy to zaczynam płakać. Kiedyś miałam obniżenia samopoczucia i zmiany nastrojów. Co mi jest?

Dzień dobry!

Może być to zarówno naturalna, adekwatna reakcja na stratę, rodzaj żałoby - jak i jakiegoś rodzaju zaburzenia życia psychicznego. Aby to ocenić konieczny jest osobisty kontakt, dłuższa rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!