Czy można wypić okazjonalnie alkohol przy stosowaniu Finlepsin?

dzien dobry.mam takie pytanie.czy dozwolone jest abym wypila od czasu do czasu alkohol jak biore finlepsin?mam uposledzenie umyslowe.nieraz nie mam na nic sily ani ochoty.czasem jestem drazliwa ale taka bylam od dziecka.nie zaczelo sie to jak zaczelam pic alkohol (od doroslosci) wiec nie lacze tego ze soba.jednak wole upewnic sie.pozdrawiam

Witam,
nie jestem lekarzem,ale nt. interakcji leków z alkoholem napisano już aż nadto,więc nie budzi wątpliwości,że nie wolno.Byż może taka potrzeba wynika z przyzwyczajenia się organizmu do leku i jego obecnej małej skuteczności w uspokajaniu cun.i zmiennych nastrojów.Jeżeli zaś chce Pani coś nowego wprowadzić w leczenie,może pomogłaby psychoterapia.Sżdząc z treści listu,nie jest Pani upośledzona poznawczo,wyraża się Pani poprawnie,stylistycznie a nawet bez błędów.Może więc terapeuta sporządzi również diagnozę i jeżeli potwierdzi Pani możliwości,podejmie terapię.Pozdrawiam i zachęcam do wizyty.

Generalnie nie powinno łączyć się leków z alkoholem, bo nigdy nie wiadomo w jakie wejdą interakcje. Zachęcam do podzielenia się swoimi wątpliwościami z lekarzem prowadzącym, który przepisuje Pani finlepsin, on powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.