Czy muszę przytyć, bo jestem zbyt chuda?

Ważyłam 73kg, po dietach, ostatnia 500kcal, schudłam do 48, obecnie ważę 49 przy 170cm. Tylko zdrowa żywność, obecnie 1400kcal. Badania krwi wyszły w normie, białko na dolnej granicy. U dietetyczki waga wykazała lekki niedobór tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i odwodnienie. Każą mi przytyć, podobno wyglądam chudo, ale do tego mi tak naprawde trochę brakuje, jeśli wycwicze brzuch, który jest otłuszczony,to w końcu zacznę się sobie podobać. Skoro mam badania w normie, to czy naprawdę muszę tyć?

Przy Pani wzroście 49 kg to wybitnie za mało. Nie można się odchudzać na diecie 500 kcal, bo to spustoszenie dla organizmu. Aktualne 1400 kcal to też za mało przy takiej wadze. Radzę podciągnąć kaloryczność diety na początek do 1800, a ostatecznie do 2000kcal. Pozdrawiam