Czy muszę usunąć tarczycę?
Dzień dobry, na usg wyszło, że lewy płat tarczycy jest umiarkowanie powiększony i dochodzi do okolicy wcięcia szyjnego mostka. Czy to oznacza, że tarczyca będzie musiała być usunięta? Prawy płat nie powiększony.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem endokrynologiem. Z Pani relacji wynika, że w badaniu USG lewy płat tarczycy jest powiększony i zachodzi na mostek. Nie pisze Pani jednak, czy była wykonywana biopsja tarczycy oraz czy zmiany w niej są nieprawidłowe z punktu widzenia patomorfologicznego. Z tego też względu warto byłoby skontaktować się z lekarzem endokrynologiem, aby ocenił, czy operacja w tej sytuacji jest konieczna.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/10-oznak-ktore-swiadcza-o-tym-ze-mozesz-miec-problemy-z-tarczyca
https://portal.abczdrowie.pl/tarczyca
https://portal.abczdrowie.pl/chora-tarczyca-jakie-objawy-jak-ja-leczyc
https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy