Czy muszę zaprzestać ćwiczeń?
Od ok 2 miesięcy zaczęłam biegać 4 razy w tygodniu po 50min(jakieś 5km).W tym czasie schudłam ok 2kg.Mam 173cm i waże niecałe 58kg.Zanim zaczęłam biegać miałam regularne cykle miesiączkowe co 28-29dni.Teraz cykle mi się wydłużyły.Ostatni trwał 34dni a obecnie jest już 35 dzień i okresu nadal nie mam.W ciązy na pewno nie jestem.Czy muszę zaprzestać ćwiczeń?Czekać dalej czy udać się do lekarza?2 mieś temu miałam usg dopochwowe i cytologie i wszystko wyszło prawidłowo.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
70 poziom zaufania
Dzień dobry!
Powinna się Pani skontaktować z lekarzem ginekologiem w celu ustalenia przyczyny. Utrata masy ciała nie była nagła, więc prawdopodobnie źródło Pani problemu jest gdzie indziej.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306
Warto również przeczytać:
Odchudzanie: bieganie i dieta - para idealna!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/odchudzanie-bieganie-i-dieta-para-idealna.html?c=7
Zapewne to chwilowe i wynika z aktywności fizycznej.
Musi Pani zadbać o odpowiednią dietę, aby nie dopuścić do dalszej utraty wagi, która jest w normie.
Należy stosować dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania, czyli: