Czy napój pomidorowy sporządzony z koncentratu w puszcze jest tak samo wartościowy jak ten kupiony w kartonie?

Witam. Czy napój pomidorowy sporządzony z koncentratu w puszce, jest tak samo wartościowy jak ten kupiony w kartonie? Dziękuję za odp. i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Trudno konkretnie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ są na rynku różne soki w kartonie czy koncentraty, rożnych producentów i o rożnym składzie. Ogólnie rzecz biorąc najlepiej sporządzić sok samodzielnie z naturalnych pomidorów i co najwyżej dodać nieco przecieru pomidorowego. Taki sok przyprawi Pani i smak będzie przybliżony do tych kupowanych w sklepie. Koncentrat w puszce czy sok w kartonie często ma dodatek cukrów i chemii w celu poprawy smaku i przedłużenia terminu ważności. Jeżeli zdecyduje się Pani na zakup któregoś z produktów najlepiej dokładnie porównać składy widoczne na etykietach. Im krótszy skład i mniej dodatków tym lepiej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk