Czy nerwica może powodować stany podgorączkowe?

witam serdecznie mam pytanie które męczy mnie już od roku czy nerwica może powodować stany podgorączkowe do 37.4 stopni ? a i czy jej objawy mogą się nasilać mówie tu o somatycznych bo gdy u mnie zaczęło się od stanów podgorączkowych po czym kołatania serca skoki ciśnienia zawroty głowy a teraz bóle pleców karku i duszenie w okolicach żuchwy leki przynoszą mi nieznaczną ulgę jedynie co w miare skutecznie chamują to lęki bicie serca i skoki ciśnienia a co z resztą ? uczęszczam na psychoterapie

Najlepszym pomysłem byłoby skonsultowanie tych wątpliwości z terapeutą, który prowadzi pani terapię, bo on/ona zna panią i pani objawy lepiej niż specjaliści z internetu. Może warto przeprowadzić też ogólną diagnostykę: morfologia, OB itp. u lekarza pierwszego kontaktu, aby wykluczyć lub potwierdzić somatyczne przyczyny dolegliwości.

Podobne objawy mogą pojawiać się na tle emocjonalnym (nerwicowym). Zachęcam do kontynuowania terapii i zaangażowanej pracy nad sobą. Warto poruszyć ten temat ze swoim psychoterapeutą.

Dzień dobry,
To super, że chodzi Pan na psychoterapię. Proszę szczerze opowiadać terapeucie o wszelkich wątpliwościach - to podstawa efektywnej pracy nad sobą. Zaufanie w tej relacji jest kluczowe!
Wspomniane objawy mogą mieć podłoże emocjonalne. Proszę jednak udać się do lekarza, gdy te objawy będą zagrażały zdrowiu.