Czy nerwica może zamienić się w depresję maniakalną?

nerwica może zmienić się w depresję maniakalną. Matka, ogłosiła ojcu, że go nie kocha. Małżeństwo od 37 lat.dużo stresu, jest pracoholikiem, sprzątanie, gotowanie, działka, kredyty,praca stała+agroturystyka irracjonalne myśli w rodzinie nic się nie zmieni, zamieszka z partnerem tu gdzie mieszka, o rozwodzie nic nie mówi. wisi na telefonie(dom bez kłótni, ojciec ugodowy, nie nadużywa alkoholu) Skreśla synów, wnuki, rodzinę,wróciła ze szkolenia stary znajomy-miłość życia.kiedyś leczyła nerwicę.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nerwica i depresja są zaburzeniami z dwóch różnych grup. Jednak często zdarza się, że w przypadku zaburzeń nerwicowych, po wielu latach zmagania się z nimi pojawia się depresja.
Proszę jednak nie tłumaczyć zachowania mamy zaburzeniem psychicznym. Może Pani mama przeżywa po prostu kryzys. Proszę z nią spokojnie porozmawiać - może dzięki temu pozna Pani prawdziwe przyczyny jej zachowania.
Pozdrawiam