Czy nie ważę za mało?

Mam 12 lat, 155 i ważę 31 kg... Czy to za mało? Jem dużo i lubię jeść, poza tym nie mam anorekcji. Jem zdrowo i jestem baletnicą :-)
12 LAT ponad rok temu

Witaj,
Twoja obecna waga jest zbyt niska w stosunku do wzrostu. Optymalna waga dla Twojego wzrostu powinna wynosić 40-43 kg. Wkraczasz właśnie w okres dojrzewania i jeśli będziesz jadła za mało lub dalej będziesz niedożywiona proces dojrzewania zatrzyma się, wystąpią zaburzenia hormonalne, możesz mieć także problemy z kośćmi. Poproś mamę aby wykonała/ zleciła zrobienie badania krwi, by sprawdzić czy nie masz problemów ze zdrowiem. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witaj. Twoja masa ciała jest faktycznie bardzo niska. Powinnaś zadbać o to, aby w Twoim jadłospisie nie brakowała żadnych składników odżywczych. Dieta powinna być urozmaicona i wartościowa, co oznacza tyko tyle, abyś jadł produkty dostarczające zarówno białko (mięso/ryby/jaja/warzywa strączkowe/produkty mleczne), węglowodany (produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce) jak i tłuszcze (oliwa/ inne oleje roślinne, orzechy, nasiona, awokado). Jedz nie miej niż 4 posiłki dziennie – najlepiej 5 – 3 większe i 2 przekąski (owoce, orzechy, jogurty). Do posiłków możesz wypijać szklankę soku 100% lub świeżo wyciskanego – to doda Ci także energii do tańca i pobudzi mózg do działania. Nie jestem w stanie określić czy jesz odpowiednią ilość kalorii i czy porcje posiłków są właściwe. Pamiętaj jednak, że niska masa ciała nie powoduje, iż możesz bezkarnie i często sięgać po niezdrowe i tuczące przekąski i dania typu słodycze czy produkty typu fast food lub chipsy i inne tłuste przegryzki. Pozdrawiam.