Czy objawy zespołu abstynencyjnego miną?

Witam , mam 25 lat od 5 lat pije alkohol pale papierosy (alkohol w znacznie większych dawkach niż to przewidziane) = alkoholizm , od 3 tygodni trzymam abstynencje udaję się na spotkania pomagające mi ją utrzymać. Pytanie moje brzmi tak chodzi o zespół abstynencyjny : mam świadomość co to jest lecz bóle głowy generalne rozbicie głupie myśli (czyt. depresja) strasznie dokuczają mi w codziennym życiu , pracy , kontaktach z ludźmi. Czy te objawy miną , czy zmniejszą swoje nasilenie jeżeli tak to prawdopodobnie po jakim czasie ( wiadomo każdy jest inny) i czy warto udać się do lekarza psychiatry po pomoc w farmakoterapii tych uzależnień , dodatkowo prowadzę terapię u psychologa. Dziękuje pozdrawiam.

Zachęcam do omówienia tego ze swoim psychologiem, wskazana także wizyta u psychiatry. Po 3 tygodniach nie powinno być zespołu odstawienia więc być może lekarz włączy farmakoterapię.