Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy odejść od faceta, który mnie oczernia?

czy powinnam odejsc od faceta ,który psuje opinie moja po rodzinie i spiskuje z moja siostra oczrniajac mnie?
ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Podejmowanie za kogoś decyzji życiowych jest nieprofesjonalne. Nikt nie ma prawa decydować za Panią o Pani życiu i mówić: „Tak, powinna Pani odejść od partnera” albo „Powinna Pani zostać z partnerem”. Tylko Pani może podjąć decyzję co do losów swojego związku. Tylko Pani zna odpowiedź na zadane powyżej pytania. Proszę jednak pamiętać, że poniżanie, oczernianie, spiskowanie i rozgłaszanie nieprawdziwych informacji na Pani temat to rodzaj przemocy emocjonalnej, której w zdrowym związku być nie powinno. Być może Pani parter jest toksycznym człowiekiem, który czerpie satysfakcję, kiedy niszczy drugą osobę. Nie mam pojęcia, jak wygląda Państwa relacja i jaki jest Pani parter, dlatego tym bardziej nie mam prawa doradzać Pani w kwestii, czy zostać przy partnerze, czy od niego odejść. Wierzę, że podejmie Pani najlepszą dla siebie decyzję.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam serdecznie
Na to pytanie powinna Pani sama sobie odpowiedziec, jakkolwiek uwazam, iz partnerzy w zwiazku powinni sie wspierac. Jesli natomiast istnieja roznice zdan i sytuacje konfliktowe to nalezy je wyjasniac, ale nie przez osoby trzecie tylko w cztery oczy.
Jesli istnieje z Pani strony obawa, iz taki stan bedzie sie utrzymywal lub nasilal, jak opisany przez Pania w mailu, to nalezy sobie odpowiedziec na pytanie, czy na takich podstawach chce budowac swoj zwiazek. Gdzie w tym zwiazku jest miejsce na zaufanie, szczerosc, lojalnosc, a przedewszystkim na milosc i przyjazn.
Pozdrawiam serdecznie.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy