Czy odzyskam dawną sprawność seksualną?

Dzień dobry. Od 4 miesięcy stosuje aciprex oraz od 2 mięsnych stosowałem sulpiryd, który odstawiłem tydzień temu. Aciprex biorę nadal. Lekarz przepisał mi te leki ponieważ nie radziłem sobie z emocjami, byłem wybuchowy, wpadałem w złość i gniew. Leki bardzo mi pomogły lecz zadziałały tez negatywnie. Po leku aciprex spadło mi libido ale po jakimiś miesiącu wróciło prawie do normy. Gdy dołożyłem do tego sulpiryd, libido drastycznie spadło, dlatego po niecałych 2 miesiącach odstawiłem ten lek. Chciałbym się dowiedzieć czy odzyskam sprawność seksualna, czy moje libido powróci do normy czy już będę miał obniżone do końca życia? Chciałbym zapytać również czy mogę odstawić aciprex z dnia na dzień czy stopniowo i jak to zrobić? Czytałem, że leki SSRI mogą powodować nieodwracalne skutki jeśli chodzi o libido.. mam 31 lat, a nie mam ochoty na seks i nie potrafię zadowolić swojej dziewczyny. Proszę o pomoc

Dzień dobry, obydwa leki które pan wymienił mogą wpływać na funkcje seksualne. Nie jest to reguła ale oczywiście pacjentów tak się zdarza. Jeśli jest związek czasowy między stosowaniem leku a konkretnym objawem, to najpewniej jest to z nim związane.

Na szczęście są w psychiatrii leki, które dają mniejsze ryzyko zaburzeń seksualnych. Niestety z różnych powodów, między innymi ceny , ale też dużej skuteczności i szerokiego zakresu łagodzenia objawów przez leki, które Pan otrzymał, nie są stosowane jako leki pierwszego rzutu. Zachęcam do przedyskutowania tego tematu z lekarzem który przepisał pierwotne leki. Ja często też zaczynam od stosowania wyżej wspomnianych a dopiero w razie wystąpienia zaburzeń libido. Takie postępowanie Jest często bardziej efektywne, bezpieczniejsze i tańsze