Czy on mnie zdradza?

Witam, piszę w sprawie, w której od jakiegoś czasu w ogóle nie potrafię sobie poradzić ani odnaleźć się... Jestem ze swoim partnerem już ponad dwa lata, pod koniec maja zerwał ze mną, ale po miesiącu odezwał się i chciał powrotu do tego, co było. Zgodziłam się, lecz w między czasie dowiedziałam się, że wtedy przed zerwaniem, jak ze mną był to pisał i spotykał się za moimi plecami z innymi dziewczynami. Do kontaktów fizycznych wtedy nie doszło, ale pomimo tego czuję się teraz okropnie, cały czas podejrzewam go o to, że mnie okłamuje i z pewnością chce mnie zostawić dla innej albo spotyka sie po kryjomu z kimś. On mi powtarza, że jest wszystko w porządku, że nikogo nie ma i chce być ze mną, nawet sprawdzam jego telefony oraz jego konta na portalach społecznościowych - nic tam nie znajduję, ale podejrzenia dalej są. Ja sama nie potrafię sobie z tym poradzić, co dość utrudnia nasze spotkania, więc proszę o pomoc, co bym mogła zrobić, by nauczyć sobie z tym radzić... Oraz moje drugie pytanie, czy jak mężczyzna mówi, że kocha, a czasami ogląda się za innymi dziewczynami, to jest to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Podstawą każdego związku powinno być zaufanie - w Państwa przypadku zostało one nadużyte i teraz konieczne jest jego zdobycie od nowa. Niestety nie ma co liczyć, że stanie się to z dnia na dzień, przed Państwem wiele pracy nad związkiem. W pierwszej kolejności proszę spróbować o tym ze swoim partnerem rozmawiać, nie można udawać, że problemu nie ma. Natomiast przeglądanie rzeczy osobistych nie powinna mieć miejsca, nie na tym powinien polegać związek. Może jeżeli sami Państwo nie potrafią sobie poradzić z tą sytuacją warto udać się po pomoc do psychoterapeuty - pomoże on w rozwiązaniu problemu.

Jeżeli chodzi o drugie pytanie to oglądanie się za kimś na ulicy nie oznacza braku miłości, chociaż rozumiem, że jeżeli jest to dla Pani przykre - również ten temat powinna Pani poruszyć z Partnerem.

Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Apelowałabym o uważność i zadanie sobie samej pytania, czy czuje się Pani ważna, kochana, piękna taka, jaka jest w relacji z Pani Partnerem?
Myślę, że wskazana byłaby aktualizacja Waszych potrzeb, pragnień i ich wyrażanie.

Życzę Pani, by poczuła się ważna,
irena.mielnik.madej@gmail.com