Najlepiej się czuję widząc, jak ranię mojego chłopaka. Co się ze mną dzieje?

Mam chłopaka, ale szczerze mówiąc już go nie kocham, szukam byle jakiego powodu do kłótni, jego obecność mnie okropnie drażni i mam go dosyć, ale nie potrafię od niego odejść. Dobrze się czuję widząc, jak bardzo go ranię - czuję wtedy satysfakcję i zadowolenie. Co się ze mną dzieje, jak mam to w sobie zmienić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Wygląda na to, że wykształciła się miedzy wami sado-masochistyczna więź, która zastąpiła miejsce zdrowej miłości i podtrzymuje wasz związek.
Pytanie jakie się nasuwa to: czemu z nim dalej jesteś? Czy dlatego, że sprawia Ci przyjemność poniżanie go? A jeśli tak, to co się za tym kryje, skąd ta potrzeba dominacji nad kimś? A może zwyczajnie w ten sposób prowokujesz go aby sam odszedł gdyż nie potrafisz mu powiedzieć prosto w oczy że go już nie kochasz? Czy nie lepiej z kimś zerwać niż go ranić?
Myślę, że na te pytania najprędzej odpowiesz sobie razem z psychologiem, jeśli masz ochotę.
Pozdrawiam