Czy osoba trzecia nie miała wpływu na jej decyzję?

Witam. Moje pytanie dotyczy powrotu do byłej dziewczyny, kiedy Ona ze mną zerwała. Byliśmy ze sobą od maja ubiegłego roku. Wszystko było okej, we wrześniu polecieliśmy do Polski na ślub kuzyna (obecnie mieszkamy w Anglii) Owszem, bywały również i kłótnie, jak to bywa w każdym związku. Głównie dotyczyły tego, że to we mnie jest problem - nie jestem asertywną osobą - według niej zachowuję się jak przysłowiowa "pipa" w sytuacji, kiedy trzeba się odezwać. Obydwoje mamy po 21 lat. Bywały również kłótnie kończące się słowami - nie chce już z Tobą być, lecz po kilku dniach ponownie do siebie wracaliśmy. Kilka dni temu wysłała mi wiadomość, że nie możemy być już razem. Główny powód to taki, że do siebie nie pasujemy, że się różnimy. Nie mam pojęcia o co może chodzić, skoro do tego ferelnego dnia wszystko układało się dobrze. Moja ex, bo tak można ją nazwać na tą chwile miała problem dotyczący mojej rodziny - w styczniu miałem urodziny, w piątek oblałem je z jej ojcem, z nią i ojca partnerką a w niedziele byliśmy umówieni, że pojedziemy do rodziny - tam mieliśmy oblać z rodziną ( mamą, brata rodziną, siostry rodziną i znajomymi) W dniu imprezy usłyszałem od niej, że Ona nigdzie nie jedzie - powodu również nie podała. Chce walczyć o ten związek, strasznie bym chciał.. żeby wszystko było dobrze jak dawniej. Stwierdziłem, że może lepiej dać sobie chwilową przerwę. Nie wiem w jaki sposób ją odzyskać. Strasznie ją kocham, ciągle o niej myślę.. jest dla mnie zbyt wartościową osobą. Twierdzi, że już mnie nie kocha, że dobrze jej kiedy nie ma mnie z nią ( mieszka z tatą i jego partnerką) chociaż nie mogę w to uwierzyć, że tak z dnia na dzień zaczeła tak myśleć. Wspomnę, że po zerwaniu doszło do spotkania pomiędzy nami - i powiedziała mi patrząc mi prosto w oczy, że przemyślała to wszystko i chce nam dać ostatnią szansę - po upływie kilkunastu godzin od jej decyzji wszystko powróciło do poprzedniego stanu - czyli, do zerwania. Wiem, że kobieta zmienną jest - ale powoli zaczynam się zastanawiać, czy czasem osoba trzecia nie miała wpływu na jej decyzję.

Witam Pana,

zalecane jest dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, proszę skupić się na sobie, zadbać o swój profil rozwojowy.
Pozdrawiam serdecznie