Czy osoby będące na diecie warzywno-owocowej potrzebują mniejszych dawek leków?

Dzień dobry, Jestem na diecie wegetariańskiej, chcę i lubię odżywiać się zdrowo dlatego unikam też słodyczy i pieczywa, a podstawę mojej diety stanowią świeże warzywa i owoce. Moja dieta jest mimo to różnorodna. Żadko bioręleki,ale gdy tak się zdarzy, np.przy przeziębieniu lub infekcji, źle na nie reaguję - mam mdłości i często również wymioty. Przeczytałam gdzieś, że osoby będące na diecie warzywno-owocowej potrzebują znacznie niższych dawek leków od przeciętnych osób. Czy to prawda? Dlaczego?

Osoby na diecie wegetariańskiej, obfitującej w różnorodne owoce i warzywa przyjmują znacznie więcej witamin. Dlatego też może się zdarzyć, że będzie Pani potrzebować mniejszą ilość leków. Z czasem organizm nabiera większej odporności i szybciej zdrowieje. Wszystko zależy od ilości owoców i warzyw.