Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pestki arbuza a rakotwórczość

Czy pestki arbuza są rzeczywiście rakotwórcze? Uwielbiam arbuzy i mój znajomy powiedział, że nie należy jeść pestek arbuza bo są rakotwórcze. Czy to rzeczywiście jest prawda czy mit. W internecie jest trochę informacji, że pestki arbuza są zdrowe bo zawierają dużo potasu, a trochę informacji, że niby rakotwórcze. Proszę o poradę, bo sam nie wiem co o tym myśleć. Nie chce mi się wierzyć, że pestki arbuza są rakotwórcze, ale z drugiej strony skoro pojawiają się tego typu informacje w tej sprawie to może i coś w tym jest... A przy okazji zapytam - czy pestki arbuza mają jakieś właściwości prozdrowotne? Jak to wygląda? Czy mogą pozytywnie wpływać na przykład na funkcjonowanie organizmu albo pracę poszczególnych narządów? Zastanawiam się skąd się bierze tyle informacji pozytywnych i negatywnych na temat pestek arbuza, skoro przecież nie są tak popularne jak np. ziarna słonecznika :) Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Szanowna Pani!
Pestki arbuza spożywane w umiarze nie wpływają szkodliwie na organizm. Są one zdrowe i polecane jako element wzbogacający dietę. Proszę pamiętać, że jak każde pestki, nasiona arbuza są tłuste, a jedna szklanka pestek liczy około 600kcal.

Pozdrawiam serdecznie!

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy