Czy picie małej ilości płynów może powodować pieczenie w żoładku lub przełyku?

Dzień dobry. Czy picie bardzo małych ilości płynów (poniżej 0,5L dziennie, w tym kawa) przez wiele miesięcy, może spowodować codzienne pieczenie w przełyku i żołądku?

Witam

być może nie jest to jedyny powód, ale bardzo prawdopodobnie, że pośrednio się do tych objawów przyczynia tak mała ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Ogólnie zalecam picie przynajmniej 1,5l czystej wody dziennie. Kawa czy herbata wcale nie zalicza się do tego bilansu, ponieważ one działają odwadniająco!

Bardzo proszę wypijać większe ilości wody ale też udać się do lekarza.

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk