Pieczywo Wasa na diecie a zdrowie

Dobry wieczór, mam kilka pytań dotyczących stosowania pieczywa Wasa w diecie. Mam obecnie 27 lat, 176 centymetrów wzrostu i ważę 100 kilogramów. Chciałbym zrzucić kilka zbędnych kilogramów, bo pojawiła się już u mnie spora nadwaga, granicząca wręcz z otyłością. Przede wszystkim chciałem spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe i często słyszałem, że mocno tuczącym produktem jest pieczywo. Wobec tego pomyślałem, żeby zmienić je na pieczywo Wasa. Chciałbym jednak zapytać czy pieczywo Wasa faktycznie jest zdrowe i lepsze do odchudzania niż tradycyjne czy nie ma różnicy? Czy lepszym wyjściem byłoby całkowite odrzucenie pieczywa? Będzie z tym u mnie ciężko, wiem, że zastosowanie pieczywa Wasa i tak nie będzie u mnie łatwe, a co dopiero całkowite jego odstawienie. Z góry dziękuję za poradę w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Pieczywo Wasa jest wartościowym produktem, cechującym się wysoką zawartością błonnika pokarmowego co plasuje je na szczycie produktów zalecanych podczas diet redukcyjnych i codziennego zdrowego odżywiania. Proszę jednak spożywać takie pieczywo ostrożnie, gdyż 1 kromka (w zależności od dodatków smakowych) ma 30-40 kcal, a zatem spożywając jedno opakowanie (około 220 g) dostarczamy praktycznie połowę dziennego zapotrzebowania energetycznego dla przeciętnej osoby dorosłej (nie w okresie diety).

Witam!
Pieczywo typu Wasa jest produktem o wysokim stopniu przetworzenia, dlatego zachęcam do spożywanie pieczywa razowego jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych. Pieczywo dostarcza węglowodanów, które są niezbędne w codziennym jadłospisie. Najlepiej wybierać pieczywo z mąki razowej. Takie pieczywo powinno być m.in. ciężkie i ciemne. Proszę uważać na pieczywo zabarwiane karmelem. To tylko imitacja pieczywa razowego.

Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska