Czy po 3 miesiącach odchudzania należy zrobić przerwę?

Witam. Ważę 77,2 kg. Jem 5 posiłków dziennie. Około 1100 kalorii dziennie. Wytrzymałam na diecie 1000 kalorii około 3 miesiące. Zeszczuplałam 13 kg z 90kg na 77kg. Nadal się odchudzam. Czuję się dobrze. Co możecie mi doradzić. Czy zrobić jakąś przerwę? Zależy mi, żeby mieć ładny wygląd na wakacje, ponieważ mam 159cm wzrostu i wyglądam trochę grubo. Mam super motywacje i samozaparcie, są już efekty mojego odchudzania. Brałam również witaminy. Pozdrawiam, Ania

Witam Panią,

Ma Pani szczęście, że dobrze się Pani czuje i nie widać JESZCZE negatywnych skutków takiego odchudzania. Pani dieta jest zbyt drastyczna, zjada Pani zbyt mało kcal. Z pewnością nie pokrywa Pani nawet swojego podstawowego zapotrzebowania energetycznego. dieta zbyt niskokaloryczna zazwyczaj kończy się efektem jo-jo. Proszę stopniowo zwiększać kaloryczność diety, najlepiej około 100kcal tygodniowo. Powinna Pani w ten sposób dojść do przynajmniej 1500kcal.
Mam nadzieję że jadłospis jest przynajmniej odpowiednio zbilansowany i dostarcza Pani wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W diecie nie może zabraknąć białka, węglowodanów złożonych oraz ,,dobrych'' tłuszczów.

Zachęcam także do aktywności fizycznej. Ruch stanowi bowiem 30% sukcesu podczas odchudzania.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk