Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podwyższone hormony mogą być powodem łysienia?

Witam. Jestem kobietą. Kilka miesięcy temu zaczęło mi się łysienie plackowate a w przeciągu dwóch miesięcy straciłam wszystkie włosy na całym ciele. Zrobiłam badania hormonalne. Androstendion wyszedł 4.63 a norma to 0.3-3.3. Testosteronu 56.10 a norma to 8.4-48. Czy to jest dużo i czy podwyższony poziom hormonów spowodował że straciłam włosy ? Niedługo idę do lekarza, jakiego typu leczenia mogę się spodziewać ? I czy włosy kiedykolwiek mi odrosną. Mam 24 lata, brak pracy i motywacji
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy