Czy potrzebuję skierowania do psychologa?

Witam serdecznie! Jestem zdesperowany mam wiele depresyjnych zachowań wskutek długiego okresu niepowodzeń osobistych . Wiem że tylko wizyta u psychologa jest mi w stanie pomóc. Chciałbym się dowiedzieć czy potrzebuje skierowania do psychologa? Czy wystarczy tylko że sam się zglosze ? Jan 53 lata

Witam Pana,
do psychologa w ramach NFZ potrzebne jest skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza pierwszego kontaktu. Prywatnie można zgłosić się bez skierowania do psychologa/psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Do lekarza psychiatry nie potrzebne jest skierowanie, do psychologa (w ramach NFZ) potrzebne jest skierowanie, które może wystawić lekarz POZ lub lekarz psychiatry.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska