Czy potrzebuję skierowanie do psychologa?

Dzień dobry mam pytanie związane z psychologiem nie jestem chora ale mam problemy rodzinne chciałabym o kimś z tym porozmawiać tylko czy jest możliwa wizyta na NFZ taka i w jaki sposób mogę się do takiej udać czy przez skierowanie i do poradni i co muszę pow lekarzowi żeby takie skierowanie mi wypisał jeśli jest taka możliwość . Czy tylko prywatnie

Witam,
może się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego NFZ ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, na tej podstawie można zrealizować psychologiczną poradę diagnostyczną - 3 spotkania.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś