Czy powinnam schudnąć? Ile?

Mam 13 lat, 160 cm wzrostu i ważę 50 kg. Bardzo chciałabym schudnąć 5 kg! Powinnam?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19,5 i odpowiada wartości około 50 centyla. Twoja masa ciała jest zatem idealna i nie powinnaś się odchudzać, a wręcz nie jest to wskazane. Odżywiaj się zdrowo i dużo ruszaj - dzięki temu zachowasz zgrabną sylwetkę i poprawi się Twoje sampoczucie:-)

Jeżeli mimo tego uważasz, że jesteś gruba, spróbuj o tym porozmawiać z rodzicami lub zaufaną osobą w szkole, ponieważ możesz mieć problem z obiektywną oceną własnej sylwetki, co jest częste w okresie dojrzewania.

Pozdrawiam