Czy powinnam schudnąć? Jeśli tak to jak i ile?

Mam 12 lat , 158 cm wzrostu i ważę 46 kg. Trenuję pływanie , mam treningi 2 razy dziennie przez cały tydzień , mimo tego waga nie spada. Próbowałam stosować diety ale nie mam zbyt silnej woli.
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku zarówno do wieku jak i wzrostu. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Ponadto pamiętaj, że odchudzanie u dzieci i młodzieży jest generalnie przeciwwskazane, gdyż może skutkować różnymi zaburzeniami. Jesteś bowiem w okresie wzrostu i dojrzewania, kiedy Twój organizm potrzebuje wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ich niedostarczenie może mieć poważne następstwa. Pamiętaj zatem o zasadach zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, a Twoje ciało oprócz smukłej sylwetki będzie przede wszystkim zdrowe.