Czy powinnam zgłosić się z obżarstwem do lekarza?

Witam, mam 18 lat 163 cm wzrostu i ważę 55 kg. Mam problem z odżywianiem. Jem dużo i często. Praktycznie bez przerwy coś jem. Są to nie zdrowe i nie regularne posiłki przez co szybko tyje. Prowadzę też nie aktywny styl życia. Objadanie się doprowadza mnie do wyrzutów sumienia i bardzo złej ocenie siebie. Czy powinnam się zgłosić z moim obżarstwem do lekarza? Jeśli tak to do jakiego? Z góry dziękuję.

Witam, zalecam kontakt z dietetykiem, by ustalić dla Pani właściwe zalecenia i przede wszystkim przerwać to błędne koło ciągłego jedzenia i wyrzutów sumienia. Ktoś musi Panią nauczyć jeść :) Moim zdaniem warto też rozważyć konsultację z psychologiem,

Serdecznie pozdrawiam

www.dietoterapia.waw.pl

Witam serdecznie,

Najlepiej zgłosić się do dietetyka, ponieważ napady głodu zapewne są spowodowane źle zbilansowaną dietą. Sama Pani przyznaje że jada niezdrowo. Jedynie odpowiednio dobrany jadłospis uwzględniający Pani zapotrzebowanie energetyczne pohamuje nadmierny apetyt. Należy wyrównać poziom cukru w Pani organizmie. Wciąż coś podjadając jedynie napędza Pani swój apetyt a to może doprowadzić do poważnych problemów z nadwagą. Posiłki powinny być spożywane regularnie. Warto również zadbać o aktywność fizyczną.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk