Czy powinnam zmniejszyć dawkę przyjmowanego leku?

Witam. Od 5 tugodni biore seronil 20mg. Psychiatra kilka dni temu zalecił zwiększenie dawki do 40mg. Bardzo źle sie czuje, natrętne myśli wróciły z jeszcze wiekszą siła, wali mi serce, jestem przerazona sama nie wiem czym, mam poczucie ze nie wytrzymam tego dluzej. Kontakt z lekarzem jest niemożliwy , przebywa na urlopie jeszcze przez tydzien. Powinnam zmniejszyć dawkę i wrócić do 20mg?
KOBIETA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Może Pani zmniejszyć dawkę. Jeżeli Pani lekarz prowadzący jest niedostępny, najlepszym rozwiązaniem będzie pilna konsultacja z innym psychiatrą.