Czy powodem braku przyrostu masy mogą być ewentualne problemy z tarczycą?

Witam Mam 22 lata,ważę 55 kg przy wzroście 176 cm. Jest to zdecydowanie za mało. Waga ta utrzymuje się na takim samym poziomie przez prawie 6 lat. Nie stosuję specjalnej diety, jednak staram się codziennie zjeść przynajmniej 2000 kcal, gdzie dużą część stanowi białko. Czy powodem braku przyrostu masy mogą być ewentualne problemy z tarczycą bądź innymi hormonami, czy problem może leży gdzieś indziej? A może to tylko źle dobrane racje żywieniowe i dlatego nie mogę przekroczyć 55 kg?Pozdrawiam

Na pewno warto byłoby przeanalizować Pana żywienie, gdyż przyczyną może być nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz zbyt niska podaż energii. Dodatkową przyczyną prowadzącą do niemożności wzrostu masy ciała może być upośledzone wchłanianie w jelitach oraz zaburzenia hormonalne. Bez wyników badań morfologicznych oraz bez znajomości aktualnego żywienia i przyzwyczajeń żywieniowych ciężko ocenić co może być przyczyną zbyt niskiej masy ciała.

Dzień dobry,

problemem może być nieprawidłowa dieta, ale także nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca.

2000 kcal to zbyt mała ilość kcal aby móc przytyć. Ponadto nadmiar białka - jeżeli Pan nie ćwiczy również jest wydalany przez nerki - więc nie przynosi to efektu w postaci kcal.

Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z dietetykiem z Pana okolicy, który zakreśli Panu odpowiednio zbilansowany jadłospis.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga