Czy pozwolić mężowi na widzenia z dziećmi?

Witam jestem 6 mcy po rozwodzie mam dwoje dzieci córka 4 lata i syn 2 lata byłym mężem nie mieszkamy ponad rok córka miała 3 lata a syn rok ma zasadzone widzenia ale tylko jak jest trzeźwy przyjeżdża co 4-6 tygodnie nigdy trzeźwy corka nigdy nie pyta o niego myśli że tata pracuje ale syn często pyta o tata moje pytanie brzmi czy pozwolić mu na widzenia z dziećmi prosiłam a nawet zagroziłam że odbiorę mu władze rodzicielska jak nie podejmie leczeniA ale nie godzi się i twierdzi że i tak będzie

Szanowna Pani, stawia Pani rozsądne z punktu widzenia dbania o dzieci warunki, które zresztą są wspierane postawą, wyrokiem i powagą sądu. Zgodnie z nimi, mąż nie ma prawa widywać się z dziećmi, jeśli jest nietrzeźwy - tak to Pani opisuje. Jeśli się do tego nie stosuje, to należy zweryfikować u prawnika, czy jest to podstawa do wystąpienia o całkowite odebranie praw rodzicielskich. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą (psychologiem lub psychoterapeutą) w celu omówienia w jaki sposób informować dzieci o ich własnej sytuacji rodzinnej.
Pozdrawiam

Witam,
To bardzo ważne, że dba Pani o potrzeby dzieci a szczególnie synka, który tęskni za tatą. Jednak jeżeli tata przyjeżdża na spotkania pod wpływem alkoholu, to trzeba się zastanowić czy dwu latek jest bezpieczny pod jego opieką i co z tego spotkania wynosi? Gdzie tata go zabiera? O czym z nim rozmawia? W tym momencie najważniejsze jest dziecko i jego ochrona fizyczna i psychiczna. Pani powierzając dziecko tacie, musi być spokojna, że nic mu się nie stanie. To bardzo ważne, by tata przyjeżdżał na spotkania trzeźwy.

Pozdrawiam