Czy Pragablinę można lączyć z Cloranxenem?

Witam chcialabym zapytac o lek ktory wczoraj przepisal mi psychiatra pragabaline .dostalam ja na nerwice lekowa i fobie spoleczna.wcześniej inny lekarz przepisal mi cloranxen i citabax ale nie bralam zadnego z tych lekow.chodzi o to ze jestem juz wykonczona ta walka i chce zaczac brac leki tylko nie wiem teraz ktore czy ta pragabaline czy jednak zaczac od citabaxu i cloranxenu? A i czy pragabline mozna laczyc z cloranxenem?

Dzień dobry,
Pregabalina jest lekiem do systematycznego, codziennego przyjmowania w terapii długoterminowej. Lek ten nie działa "od razu", czasami (właściwie prawie zawsze) jest konieczność dopasowania optymalnej dawki dla pacjenta, by był wyraźny efekt terapeutyczny oraz nie były obecne objawy niepożądane leku. Cloranxen jest natomiast lekiem benzodiazepinowym stosowanym głównie do doraźnego opanowania lęku, niepokoju. Nie wolno go przyjmować w sposób stały, przede wszystkim na bardzo prawdopodobne objawy uzależnienia po takim leczeniu. Dlatego pregabalinę można uzupełniać doraźnym, niezbyt częstym przyjmowaniem cloranxenu w sytuacji nasilonego lęku.
Pozdrawiam