Czy prawidłowe leczone hashimoto pozwala zapobiec rozwojowi depresji i innych objawów związanych z tą chorobą?

Czy prawidłowe leczone hashimoto (bardzo wczesna faza, jeszcze nie wystąpiły u mnie objawy) Pozwala zapobiec rozwojowi depresji i innych objawów związanych z ta chorobą? TSH 0,225 FT3/4 w normie. USG tarczycy idealnie, około 1% jest hipoechogeniczne. aTPO dopiero będę mieć robione w maju Pozdrawiam.

Witam, leczenie choroby hashimoto na pewno przyczyni się do poprawy samopoczucia. Natomiast jeśli istnieją też inne czynniki, które mogą być przyczyną pojawienia się depresji np. traumatyczne wydarzenia, konflikty, problemy finansowe itp. to warto udać się do psychologa/psychoterapeuty i porozmawiać o swoich obawach.