Czy przy planowaniu ciąży można zrobić badania genetyczne pod kątem zespołu Downa?

Witam, mam takie pytanie czy przy planowaniu ciąży można zrobić badania genetyczne pod kątem chorób tj zespól downa ? Jak to wygląda? Czy ogóle jest to możliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę nalezy wykonać badania u płodu . A ryzyko można u rodziców poprzez badanie genomu i ocena chromosomu