Czy przy zespole paranoidalno-endogennym można samodzielnie odstawić leki?

Dzień dobry. Czy można odstąpić od brania leków na własną rękę jeśli czuje się wtedy lepiej. Chodzi o leki na zespół zdiagnozowany przez psychiatrę paranoidalno - endogenny?

Witam!
Zespół paranoidalny endogenny - stara nazwa psychozy z grupy schizofrenii. Praktycznie jest to choroba przewlekła. Po ustąpieniu pierwszego epizodu zaleca się przyjmowanie neuroleptyków przez okres minimum dwóch lat. Po ustąpieniu drugiego epizodu ten okres wydłuża się do pięciu lat. Natomiast po kilku nawrotach przyjmowanie "profilaktyczne" neuroleptyków powinno trwać póki nie wymyślą czegoś lepszego. Jednym z głównych objawów psychoz jest brak poczucia choroby - stąd motywacja do odstawiania leków.
Odstawić można zawsze, ale należy brać pod uwagę nawroty i ich "tragiczne" skutki.
Z poważaniem
W. Łuczkowski