Czy psychoza i schizofrenia wpływają na innych członków rodziny?

Witam w XI 2012 roku mąż trafił do szpitala psych. - diag. Psychoza. Nigdy wcześniej nie chorował. Po wyjściu ze szpitala przestał brać leki, po roku objawy wróciły, ale udało się je załagodzić bez pobytu w szpitalu. Brał Rispolept i Perazynę. W tym roku objawy wróciły i mąż trafił do szpitala. Teraz wstępna diagnoza to Schizofrenia. Mamy 11 letnią córkę a teraz jestem w 6 mu ciąży. Czy nasze dzieci mogą również zachorować. Czy starsza córka jest mniej narażona skoro mąż wtedy nie chorował?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Nie ma wystarczających danych medycznych, aby precyzyjnie ocenić stopień zagrożenia
tą chorobą w rodzinie, w zachorowaniu biorą udział także czynniki niegenetyczne,ryzyko zachorowania dziecka, gdy jedno z rodziców jest chore ocenia się na ok. 10%.

0

Początek tej choroby może przyjść nagle i intensywnie lub rozwijać się stopniowo przez wiele miesięcy, a nawet lat. Pierwsze, niepokojące objawy powinny zauważyć osoby z otoczenia chorego, ponieważ on sam może mieć problemy z oceną swojego stanu i unikać pomocy.Wśród przyczyn rozwoju schizofrenii wymienić można zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i społeczne. Dołączyć do tego należy również czynniki środowiskowe i psychologiczne. Zwiększone szanse na zachorowanie mają osoby dorastające w wielkich miastach, zażywające środki psychoaktywne i będące spokrewnione z osobą chorą na schizofrenię. Czynnikiem wywołującym chorobę może być również załamanie, trudna sytuacja, czy nagłe wydarzenie w życiu. Podatność na chorobę nie oznacza, że osoba ta na pewno zachoruje. Geneza schizofrenii jest bardzo złożona i zależna od wielu czynników, które trudno jest przewidzieć. Dlatego proszę na razie się bardzo nie przejmować ale być uważną, kiedy coś będzie Panią niepokoić. Proszę też sprawdzić czy w rodzinie męża były przypadki choroby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy