Jak uchronić się przed schizofrenią?

Witam! mam na imię Katarzyna mam 21 lat. W mojej rodzinie na schizofrenie choruje babcia i mama. Boję się że mnie też to czeka. Jak uchronić się przed tą chorobą? czy opanowanie i spokój pomoże mi się przed nią uchronić?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co składa się na atrakcyjność?

Jakie czynniki wpływają na naszą atrakcyjność? Dlaczego niektórzy wydają się na pierwszy rzut oka interesujący? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o atrakcyjności.

Witam serdecznie,
Kasiu przede wszystkim pamiętaj, że schizofrenia nie jest chorobą dziedziczną. Co prawda czynniki genetyczne wywierają wpływ, jednak nie determinują zachorowania w sposób jednoznaczny.
Po prostu staraj się prowadzić zdrowy tryb życia - odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna, konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem i emocjami. Dbaj o kontakty towarzyskie oraz o swój rozwój. Unikaj substancji psychoaktywnych.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

To prawda, że większe prawdopodobieństwo zachorowania na schizofrenię jest u osób, u których w rodzinie ta choroba pojawiła się. Jest też wiele osób gdzie w rodzinie schizofrenia pojawia się, ale one są zupełnie zdrowe psychicznie. To co Pani może robić, to stosować profilaktykę psychiczną jak również obserwować swoje zachowania i reagować na uwagi osób, które zmiany w Pani zachowaniu zauważą. Proszę, też pamiętać, że szybka reakcja (leczenie) w razie pojawienia się choroby daje bardzo dobre rokowania. Proszę być dobrej myśli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty