Czy relanium uchroni mnie przed padaczką alkoholową?

Witam mam 24 lata od około 8-9 lat jestem uzalezniony od alkoholu, ostatnio piłem około 3 tygodnie bezd dnia ani nocy przerwach alkohol w duzych ilościach od przedwczoraj jestem trzeźwy. Na poczatku czułem sie tragicznie wiadomo objawy abstynencyjne. w Poniedziałek mam iśc do pracy i nie wiem poprostu boje sie ze moge dostać padaczki alkoholowej, czasami juz mnie łapała lecz zawsze bez utraty świadomosci. Obecnie biore relanium 5mg na złagodzenie objawówów. pytanie polega czy ten lekuchroni mnie

To ważny krok, ze zdecydował się Pan wytrzeźwieć. Wierzę, ze wymagał dużo wysiłku i siły woli.To pierwszy krok. Niestety, leki nie załatwią sprawy. Na drodze do pełnego wytrzeźwienia i życia potrzebne jest konkretne leczenie i nauczenie się nowych sposobów radzenia sobie z emocjami, napięciem, trudnymi sytuacjami niż za pomocą środków psychoaktywnych takich jak alkohol.Oznacza to tez, ze potrzebna jest fachowa psychoterapia a także to, ze nauczenie się nowego sposobu funkcjonowania trochę potrwa. Leki mogą nie chronić w 100% od objawów abstynencyjnych, szczególnie, ze organizm potrzebuje się "odtruć" i tez nauczyć funkcjonować bez substancji, która do tej pory dostawał w tak dużej ilości. Zachęcam do leczenia i wytrwałości.