Czy rosół gotowany na wołowinie i wieprzowinie zawiera dużo tłuszczu?

Witam :) chciałam zapytać czy rosół gotowany na wołowinie i wieprzowinie zawiera dużo tłuszczu ? Czy jest dozwolony na diecie i czy warzywa z tego rosołu pochłaniają tłuszcz ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

wieprzowina jest zaliczana do mięs tłustych, więc rosół też będzie tłusty. Chudy rosół gotujemy na kurczaku lub indyku bez skóry, ewentualnie wołowinie, cały widoczny tłuszcz powinien być usunięty przed gotowaniem.

Pozdrawiam serdecznie